15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DEMOKRASİ NÖBETİ
 
      
      
 
         
 
 
        15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Demokrasi nöbetinden  önce , milli birlik yürüyüşü gerçekleştirildi.Cumhuriyet Meydanından başlayan yürüyüşe Kaymakamımız Abdullah Atakan ATASOY, Belediye Başkanı Engin UZUNER, Cumhuriyet Başsavcısı Erkan YILMAZ, Kamu Kurum Amirleri ve Personellleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Temsilcileri ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.
        Yürüyüşün ardından15 Temmuz Şehitlerimizin Ruhuna ithafen Kuran-ı Kerim Tilaveti ve duaların okunmasından sonra Kaymakamımız A. Atakan ATASOY bir konuşma yaptı.
     Kaymakamımızın konuşmasından sonra Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip ERDOĞAN' ın konuşması sinevizyon ekranından canlı olarak izlendi.Ardından gece yarısı tüm camilerden selalar verildi.Sabah namazına kadar dua ve ilahiler ile birlikte çeşitli etkinlikler ve  15 Temmuzla ilgili sinevizyon gösterimi devam etti.
      Demokrasi nöbeti Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN' ın talimatı ile 16 Temmuz gece yarısına kadar devam etti. Nöbetin sonunda Sayın Kaymakamımız A. Atakan ATASOY konuşma yaparak 15 Temmuzun önemini ve asla unutulmamasının ve unutturulmamasının  ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.Tüm Halkımıza katılımlarından  ve emeği geçenlere katkılarından dolayı   ayrı ayrı teşekkürlerini ileten Kaymakamımızın  konuşmasının ardından İlçe Müftümüz Abdullah BORA tarafından  15 Temmuz ve tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Tilaveti  ve dualar edilerek sela verilmesinden sonra demokrasi nöbetine son verildi.