Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78. yılı anma programı 10 Kasım 2016 Perşembe günü İlçemiz Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı.

        Çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te Ulu Önderin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşımız söylenerek Bayrağımız göndere çekildi ve yarıya indirildi.

        Çelenk sunumundan sonra İnebolu Anadolu Lisesi  Müdürlüğü’nce hazırlanan ”10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” saat 09.30’da İnebolu Türk Ocağı Binası Konferans Salonunda Kaymakamımız Abdullah Atakan ATASOY ,  Belediye Başkanı Engin UZUNER, İnebolu Cumhuriyet Başsavıcısı Vekili Mustafa ÖZEY ,  Kamu Kurum ve  Kuruluşların temsilcileri ile siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri  ve halkın  katılımı  ile gerçekleşti.

         10 Kasım nedeniyle okullar arasında düzenlenen kompozisyon, resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Abdullah Atakan ATASOY, Belediye Başkanı Engin UZUNER ve İnebolu Cumhuriyet Başsavıcısı Vekili Mustafa ÖZEY tarafından ödülleri verildi.