KAYMAKAMIMIZ A. ATAKAN ATASOY VE CUMHURİYET BAŞSAVCIMIZ ERKAN YILMAZ CEZAEVİNDE İNCELEMELERDE BULUNDULAR.
 
         
           İnebolu  M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu organizesiyle düzenlenen toplantıda  ilçe protokolü cezaevinde bir araya geldi.
        Birlik ve beraberliği artırmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Kaymakamımız  Abdullah Atakan ATASOY,  İnebolu Cumhuriyet Başsavcısı Erkan YILMAZ, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı  Eyüp AZACIK,  Cezaevi Savcısı Cevad DURSUN, Hakimler  Ayşe ERTUĞRAL,  Hasan Hüseyin UYSAL,  Seyyit Ahmet Taha AKDEMİR, Cumhuriyet Savcıları  Mustafa Özey , Hacı Murat ÖZTEPE, ilçe Jandarma Komutanı Muzaffer YEŞİLYURT , J. Asb.Kd. Üçvş. Serkan GÜRBÜZ, İnebolu Ceza İnfaz Kurum Müdürü Sami ÖZTEMEL ve Kurum 2. Müdürü Ahmet ESER katıldı.
        Cezaevi  yemekhanesinde düzenlenen toplantıda  kurum işleyişi ve çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verildi. Ayrıca İnebolu Devlet Hastanesi'nde ring araçlarına özel bir yerin ayrılması, Kastamonu Devlet Hastanesi'nde 15 günde veya ayda bir olarak Psikiyatri ve Nöroloji Uzmanı'nın İnebolu Devlet Hastanesi'ne görevlendirilmesi , İnebolu'ya yeni bir ceza infaz kurumu yapılabilmesi için  çalışmalar ve  ceza infaz kurumunda ki güvenlik tedbirleri konuşuldu.
        Sohbet ortamında gerçekleşen kahvaltıda konuşan Kaymakamımız Abdullah Atakan ATASOY öncelikle birlik ve beraberliğin artırılması, kamu kurumları arasında işbirliğinin sağlanması, uyum ve koordine açısından bugün ki toplantımızı oldukça verimli buluyorum. Birçok konuyu burada değerlendirdik. Neler yapılabileceği hususunda Başta İnebolu Cumhuriyet Başsavcımız Erkan YILMAZ olmak üzere hakim ve savcılarımızla istişare ettik. Ceza İnfaz Kurumları yapısı itibariyle özel alanlardır. Hükümlü ve tutukluların yeniden topluma kazandırabilmesi için eğitimden mesleki faaliyetlere kadar birçok alanda çalışmalar yapıldığını ifade etti ve Kaymakamımız Abdullah Atakan ATASOY etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. 
        Kaymakamımızın konuşmalarının ardından İnebolu Cumhuriyet Başsavcısı Erkan YILMAZ " Sayın Kaymakamımızın katılımı ile bugün ceza infaz kurumumuzda bir araya geldik ve birçok konuyu  birlikte değerlendirme fırsatı bulduk. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum " dedi.
        Sohbet ortamında gerçekleşen kahvaltı fotoğraf çekiminin ardından son buldu.