Kaymakamımız Abdullah Atakan ATASOY ve eşi Özge ATASOY, 8 köy okulundan birleştirilmiş sınıflarda eğitim öğretim gören 100 öğrenci ile İnebolu Öğretmenevi'nde bir araya geldi. Palyaçoların gösterisi eşliğinde Kaymakamımız ve eşiyle sohbet eden öğrenciler, daha sonra Kaymakamımızla  İnebolu Belediyesi Sinemasına gittiler; çoğunluğu ilk kez sinemayla tanışan öğrencilerimiz Kaymakamız ve eşiyle birlikte 83 dakikalık bir  çizgi film izlediler.

 

    Öğrenciler, daha sonra tarihi Türk Ocağı binasını gezdi.

 

    Kaymakamımız yaptığı açıklamada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde İnebolu'nun köylerindeki birleştirilmiş sınıflarda eğitim öğretim gören 100 çocuğu ilçe merkezine davet ettiklerini öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldiklerini, daha sonra sinemaya gittiklerini belirten Kaymakamımız, "Belki palyaçoyu da hayatlarında ilk defa gördüler. Çok mutlu olduklarını gördüm. Onlar mutlu olunca biz de mutlu olduk." dedi.

   Kaymakamımız A. Atakan ATASOY, eğitim öğretim yılı tamamlanıncaya kadar hafta sonları etkinliği sürdüreceklerini kaydetti